Które ubezpieczenia OC+AC wybrać?

Ubezpieczenia są zyskującą na popularności częścią ustroju, w jakim funkcjonujemy. Należyte kodeksy regulują zasady podejmowania zobowiązań, w przypadku gdy zajdą wydarzenia, od których wykupiliśmy ubezpieczenie. Płacąc w stałych interwałach czasu odpowiednie opłaty mamy możliwość ochronić się przed destrukcyjnymi skutkami finansowymi zdarzeń przypadkowych.

Wykupienie ubezpieczenia dla pojazdu – jedynie OC, czy też Odpowiedzialności Cywilnej oraz AC

Najistotniejszy składnik krajowego rynku polis ubezpieczeniowych już od dekad stanowią ubezpieczenia majątkowe spośród 2. pionu (Dodatkowe zabezpieczenia personalne oraz zabezpieczenia materialne). Dział I zawiera zabezpieczenia osobowe. Jednym z najistotniejszych wariantów ubezpieczeń w grupie 2. jest ubezpieczenie komunikacyjne, które zawiera ubezpieczenia wszystkich pojazdów.

Zamawiając polisę ubezpieczeniową warto rozumieć, że rozróżniają się na obowiązkowe oraz nieobligatoryjne. Wymagane jest ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej, określane skrótowo Jest ono zabezpieczeniem pozostałych uczestników ruchu przed kosztami rys i wgniecień, jakie mamy możliwość spowodować. Jeżeli Malinowski wyjeżdżając z parkingu oderwie lusterko w aucie Macierewicza, Macierewicz otrzyma pieniądze z ubezpieczenia Malinowskiego. Jeśli Malinowski przy tym porysuje swój samochód, nie otrzyma odszkodowania – chyba że kupił polisę komunikacyjną AC, alias Auto Casco. Autocasco jest dobrowolną polisą ubezpieczeniową. Umożliwia pozyskać zadośćuczynienie z racji strat, które to osobiśćie wyrządzimy.

Wysokość składki


Wykupienie ubezpieczenia OC jest nieuchronne i każda osoba powinien je mieć. Wysokość składki jest zależna od wielu czynników. Ubezpieczalnie biorą pod uwagę model pojazdu oraz jego wygląd, określają jego cenę. Obserwują również kierowcę – im dłuższe doświadczenie zmotoryzowanego, tym mniejszą opłatę zapłaci, szczególnie jeśli ma bezszkodową historię. Prowadzący, który to posiada na koncie parę wypadków musi być przygotowany, że zapłaci więcej. Wielkość opłaty szacuje się na bazie tablicy bonus-malus. Za bezszkodową jazdę przysługują ulgi w OC, jakie to dodają się z roku na rok, tak że można dostać nawet 60% zniżki co miesiąc.

Zapoznając się z propozycją określonego towarzystwa ubezpieczeniowego zalecamy zapytać o sposób wyliczania składek. Pewne strony internetowe sugerują wykorzystanie kalkulatora stawki – jedyne co trzeba zrobić to uzupełnić dane dotyczące samochodu a także prowadzącego, aby dostać oferty, jakie dla danego zmotoryzowanego przedstawią konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe.