W jaki sposób zorganizować przewóz okien do domu?

Okna PCV przynależą do przedmiotów, których transport potrzebuje zachowania nadzwyczajnej uwagi. Prosto rzec, ale jak się do tego zabrać? Transport z racji na wielkość okien PCV i ich delikatność,  zalecamy powierzyć korporacji spedycyjnej. Trzeba natomiast wcześniej pomyśleć o przygotowaniu okien PCV do przewozu. Jak się do tego zabrać? Okna powinny zostać opakowane, oblepione folią stretch. Jeśli transportujemy więcej niż tylko jedno okno, położyć między okna np. karton, żeby zabezpieczał przed porysowaniem. Najskuteczniejszą formą przewozu okien czy też szkła jest zapakowanie na specjalny, wykonany z drewna wieszak skonstruowany do przewozu okien. Skoro kurier ma w samochodzie zamontowany wieszak do transportu okien PCV, wtedy mogą być one dostarczane luzem. Okna okażą się transportowane taką metodą, że będą oparte o stojak. Okna za każdym razem powinny być porządnie zabezpieczone taśmami i specjalnymi matami, specjalnie aby absolutnie nie uległy zniszczeniu.

BACZNOŚĆ! Powinno się zawsze podpytać transportowca czy dostarcza wieszaków do transportu okien. Czasem potrafią doliczyć oni nadprogramową opłatę przy takiej realizacji.

Jak dużo kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty przewozu okien do domu jest zależna od odległości tudzież gabarytów i ilości okien.

Tranzyt okien PCV u nas

W przypadku przewozu samego okna np. tarasowego sumpt takiego przewozu stanowi ok. 120-280 złotych

Tranzyt okien PCV do Czech

Koszt tranzytu okien PCV z terenu Polski do innego kraju osiąga 550 – 1100 złotych

Jak można zauważyć transport okien do domu jest dosyć kosztowny dlatego powinno się spędzić trochę czasu szukając najkorzystniejszej propozycji lub zakupić okna PCV po przyjeździe i absolutnie nie przejmować się przewozem. Owo podejście oszczędzi nam mnóstwo wysiłków aczkolwiek asortyment na obczyźnie może okazać się mały w zestawieniu z naszą ojczyzną, która jest najważniejszym europejskim eksporterem okien PCV.