Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie własnej działalności?

    Chcesz otworzyć w najbliższym czasie auto warsztat? W takim razie musisz działać całkowicie zgodnie z literą prawa. Co do tego zapewne żaden z mechaników nie powinien miewać jakichkolwiek wątpliwości. Nikt nie powiedział, że założenie warsztatu samochodowego jest aż takie łatwe. Jednakowoż dasz sobie radę.

    Bez cienia wątpliwości należałoby najpierw wertować dokładnie fora. No co jak co, ale nierzadko właśnie na forach zdołamy znaleźć wiele ciekawych treści o pozwoleniach. Bardzo często mechanicy chętnie chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. To bardzo cieszy, ponieważ początki pewnie nie są proste.

    Miejmy na uwadze, że jeżeli będziemy wykonywali usługi instalacyjne, to znaczy chodzi o montaż gazu, bez wątpienia powinniśmy posiadać stosowne uprawnienia. To samo jeżeli będziemy grzebali w elektronice bądź silniku. Wiadomo, że choć zdecydowana większość usług związanych z motoryzacją nie stanowi dla fachowego mechanika żadnego problemu, to jednakże są pewne kwestie, które wymagają odpowiednich uprawnień. I dobrze, przecież chodzi o w tej chwili o nasze bezpieczeństwo!

    Należy mieć także mieć zezwolenie środowiskowe. Wiadoma sytuacja, że zwłaszcza po wejściu naszego kraju w struktury Unii Europejskiej, wszystko co ma związek z ekologią jest wielce istotne. Trzeba mieć nadzieję, że Polska będzie krajem, w którym mechanicy umieją zadbać o środowisko naturalne.

    W skrócie – zezwolenia są w istocie niezbędne, choć na szczęście nie jest ich aż tak wiele.

Autor wpisu: taśma z nadrukiem specyfikacja